Who We Are - Chemosvit Fibrochem s.r.o.

Spoločnosť sa nachádza pod Vysokými Tatrami v Slovenskej republike.
Tradičná výroba vlákna sa začala v roku 1934.

Spoločnosť Chemosvit Fibrochem s.r.o. je súčasťou silného holdingu Chemosvit a.s., ktorého hlavnou činnosťou sú polypropylénové výrobky pre rôzne aplikácie.

Spoločnosť sa nachádza pod Vysokými Tatrami v Slovenskej republike. Tradičná výroba vlákien sa začala v roku 1934. Najskôr viskózové a neskôr polyamidové vlákna boli v roku 1974 nahradené polypropylénovými jemnými vláknami pod názvom PROLEN®. Počas svojej viac ako 50-ročnej histórie sa PROLEN® stal celosvetovo známou značkou. Vlastné technologické a výrobné know-how a pokročilé manažérske postupy sú zárukou dlhodobej stability pre každého zákazníka. Chemosvit Fibrochem je dnes najsilnejším a najskúsenejším výrobcom multifilamentných polypropylénových vlákien s jemnou deniveláciou v Európe.

Sortiment výrobkov spoločnosti zahŕňa:

  • polypropylene textile and technical multifilament yarn PROLEN®, mass-dyed (flat textile, flat technical, textured high elastic, textured low elastic, air textured)
  • special polypropylene yarn (microfibres, hollow fibres, profiled fibres, UV stabilized, antibacterially modified, softer touch, flame retardant yarn, yarn with improved moisture management, yarn for Composites)
  • colour masterbatches (over 300 colours)
  • Socks (classical, sports, medical, antibacterially modified and others): brands Karpathia, Johny Tatrosh, Folkies (folklore designs)

Certifikovaná výroba a výrobky sú zárukou špičkových aplikácií v textilnom, automobilovom, potravinárskom, zdravotníckom či nábytkárskom priemysle a ďalších technických aplikáciách ako sú laná, popruhy, filtračné tkaniny atď.

Image module

Naša vízia: byť naďalej svetovým lídrom v oblasti špeciálnych polypropylénových vlákien.

Naše poslanie: Uspokojovanie potrieb zákazníkov s vysoko výkonnými špeciálnymi druhmi vlákna Prolen® zlepšovaním zdravia zákazníkov a ochranou životného prostredia.

 

2021 Etický kódex spoločnosti Chemosvit Fibrochem s.r.o.

CHEMOSVIT Group is a customer-driven company that has always encouraged
the development of new products and technologies.

Spoločnosť tvorí skupina spoločností zaoberajúca sa výrobou, spracovaním a predajom pružných fólií určených na balenie a pre elektrotechnický priemysel, výrobou a predajom plastov, recyklovaných plastov, polypropylénových vlákien, strojov a baliacich strojov. Okrem toho do našej obchodnej línie patria: technické služby, výroba a distribúcia energie, špedícia, doprava a hotelové služby.

www.chemosvitgroup.com